Szorty - Szycie krok po kroku 2/2016


Mały krok do przodu! Uszyłam spodenki! 

Tak, wiem jeszcze daleka droga do spodni, ale powoli do celu. To moje pierwsze spodenki uszyte na podstawie wykroju z Burdy "Szycie krok po kroku". 


Spodenki uszyłam jakiś czas temu, ale do tej pory nie miałam okazji ich założyć i uwiecznić na zdjęciach. Dlatego post dodaje dopiero teraz. Od kilku dni pogoda nas rozpieszcza, wiec trzeba było to wykorzystać. Wybór padł oczywiście na zamek. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio zwiedzamy zamki w Turyngii. Może jeszcze nie wiecie, ale mieszkam w środkowych Niemczech, tu też pracuję. Zamków, klasztorów i muzeów tutaj pod dostatkiem, więc czemu miałabym tego nie wykorzystać. Zwiedzanie, przy okazji zdjęcia. Dwie rzeczy za jednym zamachem ;). 

Oke to do rzeczy! Zależało mi na wygodzie, więc do uszycia spodenek wybrałam dzianinę, dosyć grubą, słabo rozciągającą się. Idealną na chłodniejsze wiosenne dni. 
Spodenki w pasie mają wszytą gumkę. Od siebie dodałam kilka szlufek na pasek. Spodenki z paskiem prezentują się zdecydowanie lepiej. Są bardzo luźne i wygodne tak jak chciałam. Trochę przypominają pantalony ;P.


Nie wiem czy tylko ja tak mam, że nie czytam opisu szycia. Opisy czasami bywają bardzo niezrozumiałe lub nie zawierają wszystkich ważnych informacji w tym przypadku obrzucenie części kieszeni overlockiem. Dlatego do wszystkiego próbuję dojść sama. Prujka i fastryga bardzo pomagają! ;)

Wykrój zdecydowanie na TAK! Pewnie jeszcze wrócę do niego.

Zdjęcia zrobione przy ruinach zamku Burg Gleichen w Drei Gleichen.
Komentarze

  1. Mam takie pytanie, czu te spodenki mają wysoki stan? Bo na modelkach wyglądają jak ze stanem typowym i dość szerokie się wydają, a Twoje wyglądają o wiele lepiej. Zmieniłaś jakoś wykrój?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. ;) Tak spodenki mają podwyższony stan, faktycznie na modelkach nie jest to tak widoczne. Wykroju nie zmieniałam, wybrałam najmniejszy z możliwych rozmiarów może dlatego wydają się troszkę węższe.

      Usuń

Prześlij komentarz